BLOG

Zakup własnego mieszkania w dobie pandemii

Opublikowano: 2020-09-10

Zakup własnego mieszkania w dobie pandemii

Mimo pandemii, życie toczy się nadal. Nadal istnieje duże zapotrzebowanie na nowe lokum, które będzie bądź lokatą kapitału bądź miejscem do życia. Ten rok jest jednak wyjątkowy. Sprawił, że nagle wszystko stanęło w miejscu i zaczęliśmy być ostrożniejsi, ale wciąż chcemy powrotu do normalności.
W wielu branżach pojawia się widmo recesji, co wpływa na nastroje nabywców mieszkań. Wciąż bowiem wiele nieruchomości nabywamy na kredyt, a ten jest uzależniony od naszej sytuacji finansowej.  Po pierwszej edycji targów deweloperzy zauważają jednak wzrost optymizmu na tym właśnie rynku. Ponadto firmy deweloperskie też mają nieco inne podejście do obsługi i pomocy ewentualnym nabywcom, by minimalizować stres związany z decyzją o zakupie mieszkania.
Warto spojrzeć , jak to wygląda na przykładzie oferty krakowskiego dewelopera.

Super Krak S.A. ? lokalny deweloper, który działa w obrębie rynku nieruchomości nieprzerwanie od ponad 25 lat. W okresie tym Firma spotkała się z wieloma sytuacjami i potrafi profesjonalnie podejść do tematu zakupu mieszkania również w dobie ryzyka zakupowego.  

Firma postanowiła teraz właśnie wprowadzić  swoją najnowszą realizację, której zakończenie planowane jest na luty 2022 r. Mowa  tu o kontynuacji inwestycji mieszkaniowej pod nazwą Nowa Siewna.  

Przedsięwzięcie to obejmuje realizację dwóch budynków mieszkalnych, oferujących 168 mieszkań 1, 2, 3 i 4 pokojowych o powierzchni od 38 do 102 m2. Układ budynków utworzy ciekawą enklawę skupioną wokół wspólnego dziedzińca dedykowanego wyłącznie dla ruchu pieszych. Sama architektura i jakość wykończenia również świadczy o świadomym podejściu dewelopera do wymagań współczesnych nabywców i oczekiwanego komfortu.

Budynki zlokalizowane są zaledwie 5 km do Rynku Głównego, w obrębie Prądnika Białego, w okolicach Górki Narodowej, gdzie rozpoczęła się realizacja linii szybkiego tramwaju, a w niedalekiej przyszłości zostanie rozbudowana ulica 29 listopada. Obie inwestycje wpłyną bardzo pozytywnie na aspekty komunikacyjne. Na pewno znajdzie to swoje odzwierciedlenie w cenie nieruchomości w tym rejonie w przyszłości.

Krótko mówiąc, wybierając dzisiaj swoje mieszkanie w tym rejonie, można liczyć na wzrost wartości owej nieruchomości w niedalekiej przyszłości, co również wpłynie na obniżenie poziomu ryzyka przy zakupie nieruchomości.

Jeśli zamierzamy dokonać zakupu na kredyt warto wybierać inwestycje, które są oferowane przez sprawdzonego dewelopera, tu warto spojrzeć na opinie o danym oferencie.

Super Krak S.A. może pochwalić się zarówno dobrymi opiniami jaki i gronem zadowolonych mieszkańców, którzy mieli okazję nabyć mieszkania we wcześniejszych realizacjach Spółki (między innymi w Apartamentach Kaskada).
A jak poradzić sobie z kredytem, gdzie sprawdzić swoją zdolność kredytową i jak ją odnieść do konkretnej oferty?

Aby ułatwić te kwestie i szybko odpowiedzieć na wszelkie pytania, Super Krak S.A. jest na etapie finalizacji umowy ze sprawdzonym pośrednikiem na rynku finansowym.

Specjaliści z zakresu kredytów hipotecznych przeanalizują każdą sytuację indywidualnie, znajdą ofertę i dopasują kredyt do wymarzonego mieszkania, tak by w jak największym stopniu wyeliminować stres wynikający z niepewności co do przyszłości.  

Skoro znajdziemy już kredyt i mieszkanie, może pojawić się niepewność co do sposobu wykończenia wymarzonego lokum. Tu również firma Super Krak S.A. postarała się zadbać o ten aspekt. Wspólnie z projektantami salonu IKEA Kraków przygotowano ciekawe propozycje aranżacji mieszkań w różnych stylach. Można nie tylko zainspirować się, ale wręcz sprawdzić, jaką funkcjonalność ma konkretne mieszkanie, jak można je urządzić, jaka kolorystyka pasuje, a wreszcie, zrobić listę produktów zasugerowanych przez projektantów i ruszyć na zakupy.

Jeśli nadal mają Państwo pytania i wątpliwości, zapraszamy do naszego Biura Sprzedaży Mieszkań.
 

Powrót