BLOG

Mieszkanie z ogródkiem, tarasem czy balkonem?

Opublikowano: 2022-12-30

Mieszkanie z ogródkiem, tarasem czy balkonem?

Po prostu balkon
 
Balkon to dodatek wielu polskich mieszkań w domach oraz blokach mieszkalnych. Dla wielu jest to idealne miejsce na poranną kawę albo uprawę kwiatów i upust swoich ogrodniczych fantazji. Inni korzystają z niego, jako suszarni na świeżo wyjęte z pralki ubrania, a jeszcze inni traktują go jako kolejne zbędne pomieszczenie do regularnego sprzątania. Do której grupy zaliczają się Ty? Pamiętaj, że balkon nie musi być gigantyczny. Możemy nim nazwać nawet niewielką, jedno metrową przestrzeń.
 
Wyjście na taras
 
Wyjście na prywatny lub wspólny taras to coraz bardziej popularne rozwiązanie w nowopowstających apartamentach. Przywodzi on na myśl luksus i komfort. Taras to powierzchnia wielokrotnie większa niż balkon, dorównująca niekiedy powierzchni samego mieszkania. Aranżacja i wystrój takiego tarasu to pole do popisu dla Waszej wyobraźni lub projektantów wnętrz. Jeżeli macie zwierzątko albo małe dziecko, taras będzie idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w leniwe dni.
 
Prywatny ogródek
 
Mieszkanie z własnym ogródkiem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać czas samemu, z rodziną lub znajomymi na własnej niekrytej przestrzeni. Weekend majowy, grill czy opalanie, ogródek sprosta tym wyzwaniom. Lokal z ogródkiem zazwyczaj będzie usytuowany na parterze. Istnieje także możliwość montażu ogródka na wysokości tarasu, choć wiąże się to z wieloma ograniczeniami i sporym wydatkiem. Własny ogródek na parterze to jednak konieczność zabezpieczenia się przed włamaniem. Solidne drzwi i okna oraz system antywłamaniowy to podstawa.
 
A Ty, wolisz mieszkanie z ogródkiem, tarasem czy balkonem? Znajdź swój wymarzony lokal w naszych najnowszych inwestycjach już teraz!
 
 

Powrót