BLOG

Miejskie inwestycje a wartość mieszkań w Krakowie

Opublikowano: 2020-10-09

Miejskie inwestycje a wartość mieszkań w Krakowie

W lipcu 2020 roku ruszyła, dawno oczekiwana realizacja trasy Karkowskiego Szybkiego Tramwaju.
Inwestycja ta ma na celu udrożnienie komunikacji zbiorowej w mieście a także wpłynąć na jakość powietrza. Inwestycja ta w swoim zamierzeniu ma łączyć korzyści tradycyjnych linii tramwajowych
z liniami metra.  W jej skład wchodzą bezkolizyjne torowiska tramwajowe oraz  wybrane torowiska wydzielone z zapewnionym bezwzględnym priorytetem na skrzyżowaniach.
 
Jednym z rejonów objętych realizacją wspomnianego przedsięwzięcia jest  Prądnik Biały, aktualnie dość mocno rozwijająca się dzielnica Krakowa. Nie bez powodów wielu deweloperów zwróciło swoją uwagę na tę część miasta i wybrało ją pod lokalizację swoich inwestycji mieszkaniowych. Szczególnie mocno rozwijają się rejony  położone blisko Alei 29 Listopada.
 
Czy tereny te są aż tak atrakcyjne? Na pierwszy rzut oka można by zarzucić deweloperom niewłaściwy dobór lokalizacja z uwagi na słabą przepustowość wspomnianej alei 29 Listopada, brak odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej, a co za tym idzie wieczne korki. Do tego dochodzi obecność nasypów kolejowych i ruch szybkobieżnych pociągów.  
 
Deweloperzy w Krakowie patrzą na to szerzej i analizują każdy teren również z perspektywy dalszych planów miasta co do rozwoju danego rejonu.
 
Dodatkowo należy zauważyć, że tereny o których piszemy, położone są zaledwie 4-6 km od Rynku Głównego. Teraz wyobraźmy sobie, zgodnie z planami rozwoju miasta, funkcjonowanie linii szybkiego tramwaju, pojawienie się nowych dróg dojazdowych do nowej, poszerzonej Alei 29 Listopada, oraz przystanki kolejowe w obrębie rozwoju miejskiej sieci szybkiej kolei aglomeracyjnej. Nagle okazuje się, że obszar Prądnika Białego stanie się najbardziej pożądanym miejscem do zamieszkania. Warto więc we wskazanym rejonie poszukać swojego przyszłego lokum, szczególnie, że wielu deweloperów prezentuje swoje mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach. Takie mieszkanie w Krakowie na pewno zyska na wartości w niedalekiej przyszłości.
 

Powrót