BLOG

Czy warto zainwestować w mieszkanie pod wynajem w Krakowie?

Opublikowano: 2020-07-17

Czy warto zainwestować w mieszkanie pod wynajem w Krakowie?

Inwestycja w nieruchomości to pewna lokata kapitału. Czy jednak warto stawiać na nowe mieszkania w Krakowie?

Poczucie stabilności

Deweloperzy z Krakowa nie mają wątpliwości, że popyt na mieszkania będzie utrzymywać się na stabilnym poziomie. Co więcej, mieszkania nie tracą na wartości, a ceny mieszkań na wynajem rosną. Inwestowanie w nieruchomości, szczególnie w niepewnych czasach, daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Kupno mieszkania pozwoli bezpiecznie zachować kapitał. I co ważne, zakup lokalu mieszkalnego jest niezawodnym sposobem na przewidywalnie rosnącą inflację.

Mieszkania na wynajem w Krakowie

Stolica Małopolski jest znanym w Europie i na świecie ośrodkiem akademickim, centrum kultury i sztuki, a nawet miastem postrzeganym jako przyjazne biznesowi. Dynamiczny rozwój, rosnące zarobki, doskonała infrastruktura i ogromne możliwości sprawiają, że Kraków niczym magnes przyciąga studentów, osoby chcące rozwijać się zawodowo, przedsiębiorców i inwestorów. Tym samym wynajem mieszkań w Krakowie cieszy się nieprzemijającym zainteresowaniem. Możemy zaoferować wynajem mieszkania w Krakowie studentom, osobom poszukującym mieszkań służbowych oraz tym, którzy pragną zostać tu na dłużej, aby rozwijać się zawodowo. Różnorodne oczekiwania i potrzeby sprawiają, że istnieje popyt zarówno na wynajem kawalerek, jak i większych mieszkań.

Wynajem krótkoterminowy w Krakowie

Bardzo ciekawą opcją jest wynajem krótkoterminowy. Ponieważ dawna stolica Polski ma wiele do zaoferowania, to turystów nie brakuje, a ci coraz częściej szukają alternatywy dla pokoi hotelowych. Apartamenty w Krakowie na wynajem dają turystom większe poczucie prywatności i swobody, a dzięki dedykowanym serwisom internetowym pozyskiwanie klientów nie stanowi najmniejszego problemu. Krótkoterminowy wynajem mieszkania w Krakowie to też doskonała opcja dla tych, którzy nie chcą wiązać się długoterminowymi umowami z lokatorami i dzięki temu mają większą swobodę w zakresie zarządzania nieruchomością.

Mieszkanie do wynajęcia w Krakowie ? jakie powinno być?

Ceny mieszkań na wynajem różnią się w zależności od standardu i lokalizacji. Chcąc uczynić z nieruchomości naprawdę dobre źródło dochodów warto postawić na mieszkanie od dewelopera. Rynek pierwotny w Krakowie jest bardzo bogaty, a deweloperzy posiadają atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w każdej dzielnicy, o bardzo różnym standardzie. Największy wybór jest oczywiście na obrzeżach miasta, lecz bez trudu można znaleźć mieszkanie na sprzedaż w najbardziej prestiżowych dzielnicach. Duże znaczenie poza lokalizacją ma też bliskość terenów zielonych do rekreacji czy też różne udogodnienia, na przykład dla osób niepełnosprawnych. W dodatku nowe mieszkania dają dużą swobodę w zakresie aranżacji, dlatego chcąc kupić mieszkanie z myślą o późniejszym wynajmie, można od początku uwzględnić funkcje, jaką będzie spełniało. Wszystko to sprawia, że każdy może kupić idealne mieszkanie w Krakowie, odpowiadające aktualnym potrzebom i pomysłom na to, jak uczynić z nich dobre źródło dochodu.
 

Powrót