BLOG

5 powodów dlaczego warto kupić mieszkanie w Krakowie

Opublikowano: 2020-06-29

5 powodów dlaczego warto kupić mieszkanie w Krakowie

Inwestycja w mieszkanie to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmują w swoim życiu. Dlatego wzięcie pod uwagę każdego aspektu związanego z transakcją jest niezwykle istotne, aby móc się cieszyć udaną inwestycją. Jednym z takich kryteriów jest lokalizacja i tu pojawia się pytanie czy mieszkania na sprzedaż w Krakowie to dobry wybór?

Mieszkania w Krakowie - mieście możliwości

Nie da się ukryć, że Kraków jest miastem prestiżowym, w którym tradycja i historia mieszają się z nowoczesnością i postępem. Dawna stolica Polski, szczycąca się przepiękną starówką, historycznymi dzielnicami i oczywiście Zamkiem Wawelskim, obfituje w liczne atrakcje. To miasto, w którym czuje się wyjątkową atmosferę. Dlatego chętnie przybywają tu turyści, lecz równie chętnie aktywnie spędzają w nim czas mieszkańcy.

Miasto nauki, kultury i biznesu

Oczywiście co innego przyjechać do stolicy Małopolski jako turysta, a zupełnie co innego kupić mieszkanie w Krakowie i zostać na stałe. Jednak miasto z pewnością nie rozczarowuje nikogo. Jako ośrodek znany z tradycji akademickich, Kraków zapewnia dostęp do edukacji na najwyższym poziomie. Każdego roku na Uniwersytecie Jagiellońskim, na Politechnice Krakowskiej, na Akademii Górniczo-Hutniczej i w innych szkołach wyższych, rozpoczyna naukę 10 tysięcy nowych żaków. Łącznie w Krakowie uczy się ponad 200 tysięcy studentów!
W parze z nauką idzie oczywiście kultura i sztuka. Liczne wydarzenia kulturalne, mnogość galerii, kin, muzeów i teatrów spełnią najwyższe wymagania. Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury zobowiązuje i jest jednocześnie najlepszą wizytówką.
Kraków to jednak nie tylko miasto będące strategiczną lokalizacją turystyczną oraz ośrodkiem kulturalnym i naukowym, ale też miastem z doskonale rozwiniętą infrastrukturą biznesową. Niezwykle niskie bezrobocie, duże możliwości dla rozwoju biznesu oraz rozwoju zawodowego, a także doskonała komunikacja sprawiają, że miasto jest niezwykle atrakcyjne dla biznesu. To dlatego w mieście działa kilka ogromnych korporacji o zasięgu globalnym i tysiące mniejszych i większych przedsiębiorstw. Tym samym rynek nieruchomości w Krakowie, w tym nieruchomości komercyjnych i niekomercyjnych nie zwalnia tempa.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie dla każdego

Choć ceny mieszkań ulegają pewnym wahaniom, to rynek jest stabilny i zakupione nieruchomości nie tracą na wartości. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy interesują nas mieszkania deweloperskie w Krakowie. Na ceny mieszkań wpływa przede wszystkim standard, piętro, typ budynku i oczywiście lokalizacja. W pobliżu Starego Miasta nieruchomości są najdroższe, ale już w pobliskich dzielnicach, takich jak Grzegórzki czy Krowadrza ceny są już o wiele bardziej przystępne, a świetną propozycją są nowe mieszkania na Bronowicach, a Nowa Huta czy Kurdwanów obfitują w najwięcej ekonomicznych opcji. Tym samym każdy może znaleźć mieszkanie w Krakowie na miarę swoich możliwości i oczekiwań, ponieważ mieszkanie na sprzedaż w Krakowie bez trudu znajdą zarówno miłośnicy natury, którzy chcą aktywnie spędzać czas na terenach zielonych, jak i amatorzy miejskiego gwaru.

Mieszkania od dewelopera w Krakowie, jako opłacalna inwestycja

Nie ma wątpliwości, że Kraków jako ośrodek akademicki i kulturalny, a także miasto ?business friendly?, jest miejscem, w którym zapotrzebowanie na lokale stale się zwiększa. W cenie są mieszkania przeznaczone na wynajem i wszelkie lokale komercyjne. Ogromną popularnością cieszą się mieszkania wynajmowane przez studentów oraz firmy w celach służbowych, rośnie też zainteresowanie najmem krótkoterminowym. Wygodne mieszkanie w Krakowie jest niejednokrotnie lepszą alternatywą dla turystów od pokoi hotelowych. Tym samym kupując mieszkanie w Krakowie można sprawić, że będzie ono dochodową inwestycją.

Mieszkania deweloperskie w Krakowie idealne dla lokaty kapitału

Nieruchomości, w tym mieszkania w Krakowie z rynku pierwotnego, są doskonałą lokatą kapitału. Ceny mieszkań w Krakowie nie spadają, łatwo można czerpać korzyści z najmu, nie ma też problemu ze sprzedażą nieruchomości i spieniężeniem inwestycji. Oczywiście w tym wypadku najlepiej postawić na rynek pierwotny, wysoki standard mieszkania i atrakcyjną lokalizację.
 

Powrót